Бухоро шаҳридаги хусусий мактабгача таълим муассасасида (К.К дейилмоқда боғча номи) нохуш воқеа содир бўлди. Икки ёшли болакай Ш.Ш. эҳтиётсизлик оқибатида электр симни ушлаб, оғир жароҳат олган ва афсуски, вафот этган. Марҳумнинг яқинларининг айтишича, боғча маъмурияти уларни ҳолат ҳақида хабардор қилмаган. Бола касалхонага ётқизилган ва кейинроқ ўликхонага юборилган, аммо унинг оиласига бу ҳақда кеч хабар берилган. Боланинг экспертиза учун жарроҳлик текширувидан ўтказилганидан кейин ҳам яқинлари ҳодиса ҳақида маълумот олмаган. Ҳозирча ички ишлар бошқармаси ва Мактабгача ва мактаб таълими бошқармаси расмий изоҳ бермаган. Ҳодиса сабаблари бўйича текширув ишлари олиб борилаётгани маълум қилинди. Мазкур воқеа мактабгача таълим муассасаларида болалар хавфсизлиги масаласига жиддий эътибор қаратиш зарурлигини яна бир бор кўрсатмоқда. Бундай ҳолатларнинг олдини олиш учун боғчаларда хавфсизлик чоралари кучайтирилиши лозим. Ҳолат юзасидан батафсил маълумотлар кейинроқ тақдим этилади.